خواصهای عصاره مالت و خانواده آن

فرمایش امام جعفرصادق (ع):" اگر خداوند در چیزی بیشتر از جو شفادهندگی میدید آنرا خوراک پیغمبران قرار نمیداد"

معمولا هر محصولی خواه آشنا خواه نا آشنا بایستی مطالبی برای ارائه داشته باشد در غیر اینصورت به تدریج مصرف کنندگان خود را از دست میدهد . اما محصولی که نه نام آشنایی دارد و نه پیشینه ای نزد مشتری دارد بایستی تلاش مضاعفی جهت ارائه و فروش آن نمود ونه تنها باید مطلبی برای ارائه داشته باشد بلکه بایستی سود قابل توجه ای برای مشتری داشته باشد تا جای خود را در قفسه به محصول دیگری ندهد.

در مورد عصاره مالت جو علاوه بر موارد ذکر شده  یکی از بهترین روش ها جهت فروش چشیدن طعم محصول است هر چند اندک شاید باور نکردنی باشد اما ارائه این محصول همراه با سمپل نتیجه ای قابل توجه دارد و مسلم است که این عمل لازم نیست هر بار تکرار شود اما یکی از بهترین روش هاست جهت ورود به بازار.

فروشندگانی که مایل به فروش عصاره مالت جو سنم هستند خواسته یا نا خواسته باید مطالبی در باره خواص درمانی و ارزش  غذلیی این محصول داشته باشند .

معرفی محصول:

مالت عبارتست از دانه جوانه زده غلات که تحت تاثیر شرایط خاص دمایی (18 درجه) و رطوبتی(70%تا 80%) بعمل می آید . از آنجایی که مالت جو دارای طعم گس سمنویی است لذا انرا با 4 طعم دیگر مخلوط نموده تا تمامی ذائقه ها بتوانند از این محصول بی نظیر استفاده نمایند .

مقایسه ماءالشعیر های موجود در بازار با مالت جو سنم :

در ماء الشعیر ها از5% غلظت مالت جو استفاده میکنند  و نیز برای تهیه آن از شکر ,رازک , نگه دارنده و آب گازدار استفاده میکنند اما درمالت جو سنم از 73% تا 78% مالت جو استفاده میکنند و  کاملا بیو تکنولوژی تهیه میشود .

تفاوت سمنو با مالت جو سنم :

سمنو را از مالت گندم تهیه میکنند و آنرا بر روی حرارت مستقیم میپزند که تقریبا تمامی ویتامین ها و آنزیم های آن از بین میرود اما عصاره مالت سنم را از جوانه جو تهیه میکنند و پس ازهیدرو لیز در خلا تغلیظ (دمای تغلیظ 55 درجه) .گندم دارای طبع گرم میباشد و افراد دیابتی بهتر است که از ان استفاده نکنند اما جو طبع سرد دارد و مناسب برای افراد  دیابتی است.

برخی از خواص عصاره مالت جو:

افزایش شیر مادران : عصاره مالت جو هم حجم شیر مادران را افزایش میدهد و هم آنرا مغذی تر میکند

مکمل رشد(بخصوص کودکان):عصاره مالت جو ماده اصلی تشکیل دهنده مکمل های رشد مانند sanstol&froglobinمیباشد

درمان چربی خون و کم خونی و فشار خون : شیخ الریس ابن سینا از مالت جو برای در مان چربی خون و بیماری نقرص استفاده میکرد . عصاره مالت جو خصوصا مالت کنجدی کاهنده فشار خون است

هاضم بسیار قوی غذاست

جلوگیری از ریزش مو , شادابی پوست ,اختلالات قبل از قائدگی  ,تقویت اعصاب , ضد افسردگی و افزایش ضریب هوشی

کمبود ویتامین های گروه B  عامل اصلی بروز مشکلات نامبرده است

جلوگیری از پوکی استخوان و آلزایمر

این محصول حاوی میزان بسیار بالای از فیبر محلول است که به تنظیم قند خون کمک میکند و از طرفی  انرژی را در طول روز حفظ میکند و نیز ملین بسیار قوی باشد

روش استفاده :

میتوانید 7 تا 15 برابر وزن این محصول را با آب یا شیر محلول نمایید یا تازه خوری و یا با نان و کره و خامه و ... مصرف کنید

لازم به یاد آوری است که ارائه مطالب فوق نه یکبار بلکه بار ها و بارها بایستی از طرف فروشندگان عرضه شود تا این مطالب به تدریج در ذهن مشتری و در نهایت مصرف کننده نقش بندد.

در انتها این صبر, پشتکار و عشق فروشنده است که میتواند تضمین کننده و تمام کننده باشد.

[ دوشنبه سی و یکم تیر 1392 ] [ 9:40 ] [ مهدی سلیمانی ] [ ]
درباره وبلاگ